شاهگوش شورای نگهبان و جیغ های سبز و بنفش

نوشته شده به تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ در باب با ۰ بازدید

شورای نگهبان، شورایی ناظر که باید مو را از ماست بکشد

در بحبوحه انتخابات باز هم صدای جیغ هایی شنیده می شود، جیغی سبز، جیغی بنفش و…

شاهگوشهای شورای نگهبان هرگز نمی توانند این جیغ ها را نشنیده بگیرند و مردم نیز نمی توانند فجایع صاحب این حنجره ها را ندیده بگیرند!

بله! حضور باید حداکثری باشد همانطور که تاکنون بوده است. اما سرنوشت مراکز تصمیم گیری تعارف بردار و شوخی نیست!

امین امت فرمودند که همه بیایند اما کج فهمانی که نوک انگشت را دیدند، گفتند که این چه تناقضی است که بیاییم با اینکه نظام را قبول نداریم! بیاییم با اینکه نمی توانیم احراز شویم!

حضور هر کسی دلیلی دارد و آنها که همیشه درگیر دلایلند بدانند که برای امنیتی که کشور حاصل کرده، برای دستاوردهای علمی، موشکی و هسته ای، برای اثبات ما می توانیمی که از مغز جوانان زدوده شده بود، برای عرق ایرانی و برای هر چه که هست و باور دارید بیایید!

 

shoraye negahban

اما قبل…

همه احزاب سیاسی ای که در چارچوب قانون بوده اند و در بزنگاه ها شریک دزد نبوده اند، در طوفانها به وظیفه ذاتی خود که پاسداری از کیان نظام بوده، حراست کرده اند، بیایند و بدانند شورای نگهبانی که مبین و مفسر قانون اساسی است بر دلیل و برهان استوار است و مردودی هر فرد از هر حزبی که باشد منوط به کارنامه اش می باشد و تلاش هایش!

و عدم احرازش بدین معناست که تلاش برای خاکستری نگه داشتن خود داشته و در بزنگاه ها یا سکوت اختیار کرده و گویا امواج متلاطم را نمی بیند و یا دیده است و تلاشی برای ممانعت از رخنه و نفوذ به کشتی نظام نداشته است! و چه ها نکشید اسلام از همین سکوت ها!

اما بعد…

دست های آلوده ای در هدایت نامزدهای ثبت نامی وجود داشته است. اثبات وجود این دستها به تجربه تنش آفرینی افرادی غیرخودی بر می گردد. وگرنه مگر کسی که زانی، قاچاق چی و… بوده و سابقه شرارت و دزدی و… داشته؛ نمی فهمد که قطعا رد صلاحیت می شود؟!

دسته گل هایی که از ابتدای انقلاب تاکنون به آب داده اند فراوانتر از این مقال هستند اما فاجعه ای چون مجلس ششم، مجلسی که در غالب مفاسد اقتصادی پایش در میان بوده، در برابر قراردادهای فاجعه بار و تاراج منابع نفتی سکوت کرده، از مفسدانی چون جزایری کلان کلان پول گرفته اند، مهره های اصلی آنها به امریکا و اروپا گریخته اند، در اوج چالش هسته‌ای یک طرح سه فوریتی آورده بودند که ایران پروتکل الحاقی را بپذیرد، از تریبون مجلس، نظام را به دروغگویی متهم کرده و حق را به آمریکا و اسرائیل داده بودند، دست به تحصن زدند، خروج از حاکمیت کردند و…؛ از ذهن هیچ انسان آزاده ای خارج شدنی نیست چه برسد به شورای نگهبان که مو را از ماست بیرون می کشد!

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نمی شود

2 × 2 =