خاکی بنفش

نوشته شده به تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۵ در باب با ۰ بازدید

چقدر سخت است این زمستان
ای که دستت میرسد کاری بکن
بنده به عنوان یک بختیاری ایذه ای خوزستانی از همدردی همه هنرمندان، ورزشکاران و سایر هموطنان کمال قدردانی را دارم و خرمنی از گله و شکایت و نارضایتی خود و خوزستانی ها را به دولت بنفش تقدیم می کنم.

براستی اگر این وضعیت جوی بجای تاسیسات برق و آب، تاسیسات نفتی را نه برای چندین روز بلکه برای چند ساعت دچار وقفه و اختلال می کرد، چه می شد؟!

قطعا تدبیری می شد که مهندسین داخلی و نیز خارجی؛ از کشورهای دوست و دشمن با هزینه های هنگفت فراخوانده شوند تا مبادا اقتصاد نفت محورمان دچار خسران شود!

حقیقتا متاسفم برای مسئولانی که از خوزستان فقط نفتش را می بینند و مردمش را نه!

می گویند خانم ابتکار خطاب به علی کریمی گفته ما از امر به معروف آحاد جامعه به مسئولان استقبال می کنیم!

گفتم اگر استقبالتان تمام شد، زحمت بکشید و چند ماه که نه اما چند هفته اگر شد، اگر نشد همان چند روز را بصورت مستمر در خوزستان حضور بیابید و نتیجه حضور و جلسات و سفرتان را به مردم نشان بدهید و نگویید باید چنین بشود بلکه بگویید چنین شد!

می گویند رییس جمهور محترم دست به قلم شده و پیام تبریکی برای بانوان ورزشکار تیراندازی با کمان نوشته و از کسب ۳ مدالی که ربطی به این مسابقات نداشته، یاد کرده اما برای مردم دفن شده خوزستان چند بند دستور فی الفور و موکد نتیجه بخش ننوشته است! و وزیری را گسیل کرده که پس از چندین روز می گوید عملیات وسیع نهال کاری برای تقویت پوشش گیاهی در کانون های گرد و غبار آغاز شده! دقت کنید: آغاز شده!!!

حقیقت این است که پیرمردهای دولتمرد کارهایی را انجام میدهند که سخت نباشد! و حداکثر عایدی آن متوجه نه مردم بلکه سرمایه دارها باشد!

پیشنهاد می کنم دولت با یک شرکت خارجی قرارداد برد برد سی ساله منعقد کند، واردات نهال را هم خانواده محترم ابتکار عهده دار شوند و کشت گسترده آن توسط کارگران خارجی صورت پذیرد!

جدی باشم! با مردم صادق باشید. ابتدا از کارهای انجام نشده دول قبلی بگویید و سپس از کارهایی که شما کردید. با مردم با صداقت و روراست حرف بزنید. باور کنید این بهترین دیپلماسی است. اگر هم نمی شود و یا نمی توانید، باز هم صادق باشید، در این گیتی پهناور هستند کسانی که این کارها را بتوانند انجام دهند!

می گویند دکتر روحانی می خواهد قدم رنجه کند و به خوزستان بیاید…
گفتم پس خواهشمندم که از اقدامات انجام شده و زودبازده خبر بدهد نه وعده های خوش؛ با فن خطابه!

امیدوارم رییس جمهور محترم بداند که حتی مخارج سنگین در خوزستان هم سرمایه گذاری ست.

اصلا خودمانی تر بگویم، جناب رییس جمهور! خوزستان را چند میلیون رای ببینید و کاری کنید که پدربیامرزی اش برایتان بماند!

 

حمزه محمدی رکعتی
۲ اسفند ۱۳۹۵

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نمی شود

4 × 1 =