باهال وطنی باید ساخت!

نوشته شده به تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ در باب با ۰ بازدید

داعش محصول تکفیری های باقیمانده از تکریتی های صدامی بود با مخلفاتش!
هند فیلمی در ژانر اکشن و هیجانی ساخته که در آن هند و پاکستان بصورت متحد؛ علیه داعشی که پرستاران و پزشکان بدون مرز کشورشان را به اسارت گرفته اند، وارد عمل می شوند. امریکا برای انتقام گرفتن از داعشی که مستشاران آنها را از بین برده یک فرصت محدود به طرف های هندی میدهد و پس از آن محل حضور داعش که یک بیمارستان بوده را بمباران هوایی خواهد کرد!
در این فیلم رد پای اهریمنی اسرائیلی – امریکایی کاملا روشن است.امریکا که سازنده و تجهیزکننده داعش بوده اینجا نقش دشمن اصلی داعش را بازی می کند و از ایران که دژ مستحکمی در برابر داعش و نابودگر اصلی آن بود، هیچ خبری نیست!
در این فیلم حتی روسها و دولت عراق هم نادیده گرفته شده است!
غصه بزرگ این است که کارگردانان و نویسندگان ما به این زودی ها از سری فیلمهای اجتماعی با ژانر درام یا کمدی خارج نمی شوند و مدتها باید بگذرد تا نیاز واقعی جامعه جوان را بفهمند. در همان حوزه ها هم فیلمنامه های ضعیف و تکراری سینمای وطنی را در حالت کما قرار داده است. به نظرم یک جهاد فیلمسازی باید اتفاق بیفته و فیلمهایی در ژانرهای هیجانی، اکشن، پلیسی و… بیشتر تولید شود. فیلمهایی که گستره مرزهای غرب را تا مغزهای جوان جامعه کشیده است.
چقدر غصه خوردم که هند! هندی که کوچکترین نقشی در مبارزه با داعش نداشت خود را به ناجی تبدیل می کند. و قدمهای نتانیاهو در دیدار با بازیگران هندی را می بینم که چقدر معنا دارد و حاضران و غایبان آن دیدار را می بینم که چقدر وابسته اند و گوش به فرمان و چقدر ساده اند مردمی که برای سلبریتی های بی اراده و ذوب شده در ظرف استکبار جیغ و هورا می کشند!
بالیوود و هالیوود ترکیبی از خشونت و احساس، ترکیبی از زبری و نرمی و ترکیب از دقت و غلو و ترکیبی از سراب های وهم آلود… اینها را نه اما ترکیب باهال(بالیوود+هالیوود) وطنی، مرکب از واقعیت و معنا، حقیقت و شهود و کمال و صیرورت را لازمه بلوغ و قد کشیدن این رشید ۴۰ ساله، این انقلاب مهدوی می دانم.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نمی شود

4 × 5 =